Wybielanie zębów – na czym dokładnie polega?

Wybielanie zębów jest to jeden z najchętniej stosowanych zabiegów w stomatologii estetycznej

Wybielanie zębów jest to jeden z najchętniej stosowanych zabiegów w stomatologii estetycznej. Przebarwienia, które powstają na naszych zębach są skutkiem naszej diety oraz szkodliwych nawyków. Niewystarczająca higiena jamy ustnej, palenie papierosów, czy przyjmowanie barwiących płynów szkodliwie wpływa na nasze szkliwo. Wybielanie zębów Poznań - dentystabiczyskomurawa.pl będzie więc świetnym pomysłem, jeśli chcemy odzyskać biały kolor naszego szkliwa.

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Zabieg wybielania zębów jest niewskazany w czasie trwania ciąży, posiadania alergii na jakikolwiek składnik substancji wybielających, cukrzycy lub epilepsji. Dlatego przed taką czynnością należy skonsultować się z odpowiednim lekarzem, w celu wyeliminowania niepożądanych skutków takiej czynności. Jednakże, jeśli przeciwwskazania nie istnieją, to forma wybielania zębów jest bezpieczniejsza od procedur protetycznych. Wybór odpowiedniej metody uzależniony jest od stanu naszego szkliwa i dziąseł, dlatego poprzedzony musi zostać odpowiednią konsultacją z lekarzem specjalistą. Naturalną reakcją po wybielaniu jest nadwrażliwość płytki nazębnej.

Efekt wybielający utrzymuje się około roku czasu. Jednak pamiętać należy, iż wpływ na to będą miały nie tylko nasze przyzwyczajenia żywieniowe, lecz również palenie papierosów, choroby genetyczne, przyjmowanie antybiotyków, czy również zmiany zachodzące w zębach ze względu na wiek. Warto więc porzucić nałóg palenia tytoniu i wzbogacić naszą dietę o błonnik, który również przyczynia się do wyglądu naszych zębów. Zmiana spożywania żywności przetworzonej na jedzenie owoców, warzyw, sałatek czy produktów zbożowych będzie świetnym pomysłem. Nie tylko poprawi wygląd naszego szkliwa, ale również maksymalnie wydłuży efekt wybielający, dzięki czemu uśmiech stanie się naszą piękną wizytówką.